Vytisknout

Chráněné dílny

NÁHRADNÍ PLNĚNÍ /plné znění připojeno ke stažení níže/

Dle Dohody s Úřadem práce České republiky o uznání společnosti ENERGIE o.p.s. za zaměstnavatele na chráněném trhu práce podle § 78 zákona o zaměstnanosti, máme oprávnění poskytovat svým odběratelům potvrzení o tzv. náhradním plnění, které nahrazuje povinnost zaměstnávat občany se zdravotním postižením nebo se změněnou pracovní schopností, a to vše v souladu s § 78 zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů.

Co je náhradní plnění?
Náhradní plnění slouží jako jedna z možností plnění povinného podílu.

Zaměstnavatelé s více než 25 zaměstnanci mají státem danou povinnost zaměstnávat osoby se zdravotním postižením.
Tato povinnost je dána poměrem 4 % osob se zdravotním postižením k celkovému přepočtenému počtu zaměstnanců.

Možnosti plnění povinného podílu jsou tři:

· Přímé zaměstnávání osob se zdravotním postižením,
· Odebrání služeb, zboží či zadání zakázek poskytovateli náhradního plnění,
· Finanční odvod státu.

Údaje o poskytnutém plnění vkládáme podle § 81 odst. 3 zákona o zaměstnanosti nejpozději do 30 kalendářních dnů od zaplacení poskytnutého plnění do evidence vedené MPSV podle § 84 zákona o zaměstnanosti.

Chráněná dílna kartonáž

Ve výrobě chráněné dílny jsou využívány původní ruční techniky: vazba knih, šití knih, lepení, zlacení. Používána je kvalitní knihařská velmi pevná lepenka a plátna české výroby v různých barevných variantách. Jsme schopni reagovat na přání zákazníka.

Ruční výroba

 

Chráněná dílna keramika - vazba suchých květin

Naše výrobky jsou originální a kombinovatelné. Výrobní program je postaven tak, aby si náš zákazník vybral nejen poprvé, ale i při další návštěvě. Výrobky z keramiky jsou doplněny sortimentem svíček a mýdel rovněž ruční výroby. Stejně tak je možné propojit keramiku a výrobky šicí dílny. Hlavní naší snahou je spokojenost zákazníka a možnost výběru z různých typových řad.

Ruční výroba

 

Chráněná šicí dílna

Chráněná šicí dílna vznikla na základě získání dlouhodobé smluvní zakázky s německým investorem. V současné době tento kontrakt stále trvá a výroba dílny byla rozšířena o šití výrobků pro sestavení dárkových sad spolu s výrobky dílen Keramika a Kartonáž.

Spolupráce s námi, s ENERGIÍ o.p.s. je správnou volbou.